Με μεγάλη χαρά και ικανοποίηση ολοκληρώσαμε το έργο eTwinning με τίτλο «Funny Activities».

Στο έργο συμμετείχαν οι μαθητές του Γ1 τμήματος με συντονίστρια την εκπαιδευτικό κ. Μάμμου Ευαγγελία. Το eTwinning είναι ένα πρόγραμμα που έχει ως στόχο να συνδέσει σχολεία από διάφορες χώρες με σκοπό την ανταλλαγή ιδεών, προτύπων και πρακτικών μέσω της τεχνολογίας. Στο πλαίσιο αυτού του προγράμματος, οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να συνεργαστούν με μαθητές από τη Σλοβακία και την Τουρκία και μέσω διασκεδαστικών δραστηριοτήτων να γνωρίσουν τις δύο χώρες, τα χαρακτηριστικά του καιρού των δύο χωρών, να τραγουδήσουν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και να ανταλλάξουν ευχετήριες κάρτες κατά την περίοδο των Χριστουγέννων.

Το πρόγραμμα αυτό θα ενισχύσει τις δεξιότητες των μαθητών μας στην επικοινωνία, τη δημιουργικότητα και την καλλιτεχνική έκφραση. Επίσης,  είναι μια εμπειρία που θα ενισχύσει την παιδαγωγική μας κοινότητα.